01/01/2024

Väliskeskkonna analüüs

Väliskeskkonna analüüs keskendub teguritele, mida me ei mõjuta otseselt, kuid mis avaldavad olulist mõju organisatsiooni strateegilistele otsustele. Selle analüüsi eesmärk on luua piisavalt strateegiline alus arengukava aruteludele ja tagada, et eesmärgid oleksid realistlikud ja asjakohased.

Väliskeskkonna muutused ja nende mõju

Muuseumid, nagu ka teised organisatsioonid, puutuvad kokku kiiresti muutuvate väliskeskkonna teguritega. Oluline on regulaarselt hinnata olulisi trende ja mõjusid, et jääda kursis võimalike muutustega, mis võivad mõjutada organisatsiooni tegevust.

SWOT-maatriksi kasutamine

Soovitame kasutada SWOT-maatriksit mitte analüüsi algfaasis, vaid pigem selle lõppetapis, kui on vaja anda terviklik ülevaade hetkeolukorrast. See lähenemine aitab hoida sisemisi ja väliseid tegureid eraldiseisvatena, vältides seeläbi segadust ja võimalikke ebaõigeid tõlgendusi.

Analüüsi eesmärk

Peamine eesmärk on märgata ja analüüsida väliskeskkonna tegureid, mis toetavad organisatsiooni tegevust või esitavad sellele väljakutseid. Samuti tuleb tähelepanu pöörata uutele trendidele, mis võivad esialgu tunduda ebaselged, kuid millel võib olla tulevikus oluline mõju.

PEST(LE) meetod

PEST(LE) meetod on üks populaarsemaid rahvusvaheliselt kasutatavaid analüüsivahendeid, mis jaotab arutelu poliitilisteks, majanduslikeks, sotsiaalseteks, tehnoloogilisteks, õiguslikeks ja keskkondlikeks teguriteks. See struktuur aitab süstemaatiliselt läbi vaadata kõik olulised välismõjud.

ICE DRIPS meetod

David Parrish’i välja töötatud ICE DRIPS meetod keskendub spetsiifiliselt kultuuri- ja loomemajanduse valdkonnale, tuues esile innovatsiooni, konkurentsi, majanduse, demograafia, regulatsioonid, infrastruktuuri, partnerluse ja sotsiaalsed trendid. See meetod aitab detailsemalt käsitleda väliskeskkonna mõjusid.

Kokkuvõte

On hädavajalik, et kogu väliskeskkonna analüüs oleks struktureeritud ja selge, välditakse pelgalt märksõnade kasutamist. Tuleks kasutada täislauseid ja selgeid selgitusi, et kõik osapooled mõistaksid analüüsi tulemusi ühtemoodi. Selline lähenemine tagab, et SWOT-analüüsi koostamisel on võimalikud võimalused ja ohud täpselt tuvastatud, aidates organisatsioonil paremini ette valmistuda tulevikuks.

Previous

Sisekeskkonna analüüs

Next

Probleemipuu meetod